Przejdź do głównej zawartości

The Candy Book TAG

THE CANDY BOOK TAG. Do tego tagu zostałam nominowana przez Alicję w Krainie Książek. Bardzo dziękuję za tę nominację :)

Książki, które przypominają:


1. Jabłka
Zdrowe owoce... Są znaczące, głębokie i prawdopodobnie wygrały wiele nagród, ale to na prawdę nie jest Twoja sprawa.

Myślę, że to "Dożywocie" Marty Kisiel, do którego podchodziłam dwa razy. To były dwa ciężkie razy, niestety. 

2. Mleczną czekoladę
Książka, którą polecasz absolutnie WSZYSTKIM.

Definitywnie "Harry Potter". Wychowałam się na nim. Sentyment.

3. Czarne żelki
DLACZEGO ISTNIEJĄ!?

"Kwiat mroku" Nory Melling. Kiedy czytałam, z każdym przewróceniem kartki, zadawałam sobie pytanie ""WTF?!".

4. Czekoladowe bezy
Książka z najlepszym romansem.

Zdecydowanie "Na krawędzi nigdy" J.A. Redmerski. Bardzo trafiony prezent na osiemnaste urodziny. 

5. Gumowe pająki
Książka, po której przeczytaniu boisz się zasnąć.

Właściwie, to nigdy nie miałam takiej książki.

6. Watę cukrową
Książka, którą kochałeś, gdy byłeś mały oraz prawdopodobnie teraz też ją kochasz.

"Harry Potter"!!!!

THE END
Ja nominuję:

Komentarze

  1. Tak, czytanie Harrego Pottera do lampki nocnej ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super odpowiedzi :)
    Cieszę się, że wykonałaś ten TAG :)
    W ogóle byłam dzisiaj w wielkim szoku, ponieważ chciałam wejść na Twój blog, a mi wyskoczyło, że został usunięty :( Na całe szczęście znalazłam Cię ponownie :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Charlie" Stephen Chbosky

Buszując po księgozbiorze mojej ukochanej biblioteki gminnej, natknęłam się na tę powieść. Niewiele mówiący tytuł, niezbyt zachęcająca okładka, obco brzmiące nazwisko autora, z którym wcześniej się nie zetknęłam, jednak te parę słów na okładce okazało się kluczem, czymś, co sprawiło, że tę książkę wzięłam do ręki i przeczytałam.

"Drogi Przyjacielu, piszę do Ciebie, bo jako jedyny mnie rozumiesz. Chciałbym Ci opowiedzieć o moim życiu, o seksie, narkotykach, związkach, akceptacji... "


Charlie to piętnastoletni chłopiec, którego poznajemy, kiedy idzie do pierwszej klasy liceum. Jest zagubionym chłopcem, mającym problemy ze sobą. Pierwszy dzień w nowej szkole wywołuje w nim strach, mimo, że to nie jest nic wielkiego i każdy nastolatek musi przez to przejść. Czuje się bardzo samotny, ponieważ nie ma żadnych przyjaciół. Żeby wyrzucić z siebie ten strach, pisze listy do zmyślonego Przyjaciela, zwierza mu się z rzeczy, które dzieją się w jego życiu, który mają jakiś wpływ na niego,…

"Trzynaście powodów" Jay Asher

Samobójstwo. Rezultat jednego jedynego impulsu, czy kilku niefortunnych zdarzeń, zachowań, które rozpoczynają efekt "śnieżnej kuli" i coraz bardziej ją napędzają? A co, jeśli dotknie Cię to bezpośrednio, bo Twoja koleżanka postanowiła pożegnać się ze światem żywych? Jakbyś się czuł/-a, gdyby dotarła do Ciebie informacja, że jesteś jednym z powodów?

Clay Jensen wraca po lekcjach do domu, gdzie czeka na niego niezbyt miła przesyłka. Znajduje zaadresowane do siebie pudełko, które zawiera kilka ponumerowanych kaset magnetofonowych i list. Okazuje się, że kasety zostały nagrane przez Hannah Baker, koleżankę z klasy Claya, która kilka dni wcześniej popełniła samobójstwo. Co zawierają? Ostatnie przemyślenia i powody, które napędziły ową "śnieżną kulę" i doprowadziły młodą dziewczynę do stanu, w którym nie było czego ratować z jej życia, nie było ani jednego nieskalanego skrawka, który mógłby utrzymać ją wśród żywych.

Główny bohater, Clay, jest jednym z tych powodów i aby …

"Chcę Cię usłyszeć" Diane Chamberlain

Los człowieka bywa przewrotny. Bardzo. Nigdy nie możemy być pewni, że szczęście, które osiągnęliśmy, będzie trwało wiecznie, lub że gorzej być nie może. Życie szykuje dla nas niespodzianki, o których nam się nie śniło. Te dobre i te złe. Ale kiedy zsyła te złe, kiedy nasze życie wywraca się nagle do góry nogami, jak sobie z tym poradzić?

Laura Brandon, jeszcze całkiem młoda kobieta, zakochana w niebie, składa umierającemu ojcu obietnicę - odnajdzie i dopilnuje, by niczego nie brakowało pewnej starszej kobiecie, o której wcześniej nie słyszała ani słowa. Wizyta u tej kobiety to niewiele, jednak spełnienie obietnicy danej ojcu sprawia, że w życiu Laury dochodzi do kolejnej tragedii - mąż bohaterki, który się z nią nie zgadzał, który kategorycznie sprzeciwił się woli teścia, popełnia samobójstwo. Jakby tego było mało, świadkiem jego czynu była ich pięcioletnia córka Emma, która od tego czasu przestaje mówić. Rozżalona Laura, chwytając się każdej deski ratunku, kontaktuje się z biologicz…