Przejdź do głównej zawartości

The Candy Book TAG

THE CANDY BOOK TAG. Do tego tagu zostałam nominowana przez Alicję w Krainie Książek. Bardzo dziękuję za tę nominację :)

Książki, które przypominają:


1. Jabłka
Zdrowe owoce... Są znaczące, głębokie i prawdopodobnie wygrały wiele nagród, ale to na prawdę nie jest Twoja sprawa.

Myślę, że to "Dożywocie" Marty Kisiel, do którego podchodziłam dwa razy. To były dwa ciężkie razy, niestety. 

2. Mleczną czekoladę
Książka, którą polecasz absolutnie WSZYSTKIM.

Definitywnie "Harry Potter". Wychowałam się na nim. Sentyment.

3. Czarne żelki
DLACZEGO ISTNIEJĄ!?

"Kwiat mroku" Nory Melling. Kiedy czytałam, z każdym przewróceniem kartki, zadawałam sobie pytanie ""WTF?!".

4. Czekoladowe bezy
Książka z najlepszym romansem.

Zdecydowanie "Na krawędzi nigdy" J.A. Redmerski. Bardzo trafiony prezent na osiemnaste urodziny. 

5. Gumowe pająki
Książka, po której przeczytaniu boisz się zasnąć.

Właściwie, to nigdy nie miałam takiej książki.

6. Watę cukrową
Książka, którą kochałeś, gdy byłeś mały oraz prawdopodobnie teraz też ją kochasz.

"Harry Potter"!!!!

THE END
Ja nominuję:

Komentarze

  1. Tak, czytanie Harrego Pottera do lampki nocnej ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super odpowiedzi :)
    Cieszę się, że wykonałaś ten TAG :)
    W ogóle byłam dzisiaj w wielkim szoku, ponieważ chciałam wejść na Twój blog, a mi wyskoczyło, że został usunięty :( Na całe szczęście znalazłam Cię ponownie :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Immunitet" Remigiusz Mróz

To nie moje pierwsze spotkanie z Remigiuszem Mrozem, choć buszując po moim blogu można tak wywnioskować. Z naszym rodzimym, określanym przez media jako najpłodniejszym polskim pisarzem miałam już do czynienia kilkukrotnie. Trzykrotnie podczas czytania trylogii o Wiktorze Forście, której na dobra sprawę nie zakończyłam, ponieważ Trawers baaardzo mnie zanudził (a tu wychodzi "Deniwelacja" O.O), oraz trzykrotnie podczas przygody z Joanną Chyłką i Zordonem. "Immunitet" to już siódma z kolei książka Mroza, którą miałam w swoich rękach i którą z ogromną chęcią przeczytałam. Choć, szczerze powiedziawszy, pierwsze 200 stron słabo mi szło, były mało wciągające, sprawa, którą tym razem dostali, niezbyt mnie zachęciła, ale po tych dwustu stronach (nie poddałam się, bo wierzę w Remigiusza, Chyłkę i Zordona) w końcu coś zaskoczyło, motor do czytania się włączył i oto jestem. Świeżo po lekturze "Immunitetu"!

Sebastian Sendal, sędzia Trybunału Konstytucyjnego, najmłods…

"Zawsze stanę przy Tobie" Gayle Forman

Gayle Forman nie jest obcym nazwiskiem w świecie literatury, na pewno większość z Was kojarzy tę autorkę chociażby z głośnej książki i późniejszego filmu Zostań, jeśli kochasz, oraz kontynuacji Wróć, jeśli pamiętasz. Z racji tego, że podobały mi się te powieści, sięgnęłam po jeszcze 3 jej książki. Ten jeden dzień, Ten jeden rok i bohatera dzisiejszej recenzji - Zawsze stanę przy Tobie. Czy jestem zadowolona z tych wyborów? A może jednak żałuję? Przekonajcie się!

Brit to niepokorna nastolatka, bardzo podobna do swojej matki, grająca w zespole, nosząca fioletowe pasemka i... czasem pakująca się w kłopoty. Żeby sprowadzić ją na dobrą drogę, ojciec z macochą wysyłają ją do Red Rock, ośrodka terapeutycznego, podającego się za szkołę dla trudnych nastolatek. I może wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że jej życie spoczywa w rękach niewykwalifikowanych terapeutek, byłego policjanta oraz okrutnej pani psycholog.


Ale jak przetrwać samotnie w takim miejscu? Bez kapeli, bez ojca? Komu za…

Czas zatrzymuje się w miejscu | "Wybacz mi, Leonardzie" Matthew Quick

Jak to jest kiedy nikt nie pamięta o Twoich urodzinach? Nawet własna matka! Jaką tajemnicę kryje nauczyciel, który nigdy nie podwija rękawów koszuli? Dlaczego człowiek "inny", automatycznie uznawany jest za dziwnego i gorszego? Jak trudne musi być życie, by w zakamarki umysłu człowieka wkradła się myśl o samobójstwie?

Matthew Quick, amerykański pisarz, na swoim koncie ma kilka powieści, w tym cztery przełożone na język polski. Przeczytałam je wszystkie. Poradnik pozytywnego myślenia był powieścią na przemian smutną i radosną, na której kartach ze swoim życiem zmagał się Pat, który spędził parę lat w zakładzie dla psychicznie chorych. Twierdził, że jego życie to film, który prędzej czy później zakończy się szczęśliwie - powrotem byłej żony. Nikt z jego otoczenia nie potrafi go zrozumieć, aż w końcu poznaje Tiffany - tak samo szaloną osobę jak on sam.
Kolejna powieść Quicka - Niezbędnik obserwatorów gwiazd - była dla mnie bardziej smutna, niż radosna. Poznajemy w niej małomów…