Przejdź do głównej zawartości

Liebster Blog Award

Witam w pochmurny czwartek! Mam nadzieję, że spędzacie czas przy książkach, które rozświetlają Wam to szare popołudnie :)

Dzięki uprzejmości Alicji w Krainie Książek, zostałam nominowana do Liebster Blog Award.

1. Skąd Twoje zamiłowanie do książek?
Moje zamiłowanie do książek wyssałam z mlekiem matki. Odkąd pamiętam, mama dużo czyta. Ponadto, gdy miałam 5 lat, tata uczył mnie czytać. Doskonale to pamiętam i jest to jeden z czynników, dzięki którym uwielbiam zatapiać się w książkach :)

2. Czy to Twój pierwszy blog?
Nie, to nie jest mój pierwszy blog, jednak jest to pierwszy poważny blog, z którym wiążę nadzieję 

3. Lubisz czytać blogi z opowiadaniami?
Owszem, jednak ostatnio nie mam na to czasu.

4. Fantastyka, horror czy obyczajówka?
Fantastyka i obyczajówka głównie, czasem przeplatane z kryminałem :)

5. Skąd się wzięła Twoja nazwa bloga?
Dużo się uśmiecham, a znajomi często mi powtarzali, że jestem typową optymistką. Podoba mi się to stwierdzenie, dlatego użyłam go w nazwie bloga. 

6. Gdybyś miał/a do wyboru wziąć na bezludną wyspę jedną książkę, jeden przedmiot i jedną osobą to kto to i co to by było?
"Harry'ego Pottera" i poduszkę. Nic poza tym.

7. Jak się zazwyczaj witasz?
Mówię "hej" :)

8. Jaka średnia na półrocze?
Coś koło 4.0.

9. Twój ulubiony zestaw na jesienny/zimowy wieczór?
Kubek herbaty bądź kakao i książka :)

10. Czytając latem robisz to na podwórku? Jeżeli tak to w jakich miejscach?
Zazwyczaj na huśtawce, ewentualnie na trawie.

11. Ulubione imię męskie i damskie?
Damskie - Zuzanna. A co do męskiego, to dużo jest ładnych imion. 

Komentarze

 1. Kakao, herbata czy gorąca czekolada i książka to zestaw idealny na wieczorne chwile :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilku odpowiedziom przytaknęłabym, bo mam podobnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O taak, na większość odpowiedziałabym tak samo ;)
  http://recenzjemysterieux.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Dużo ciekawego się o Tobie dowiedziałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe odpowiedzi i cieszę się, że wykonalas ten TAG ;D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Immunitet" Remigiusz Mróz

To nie moje pierwsze spotkanie z Remigiuszem Mrozem, choć buszując po moim blogu można tak wywnioskować. Z naszym rodzimym, określanym przez media jako najpłodniejszym polskim pisarzem miałam już do czynienia kilkukrotnie. Trzykrotnie podczas czytania trylogii o Wiktorze Forście, której na dobra sprawę nie zakończyłam, ponieważ Trawers baaardzo mnie zanudził (a tu wychodzi "Deniwelacja" O.O), oraz trzykrotnie podczas przygody z Joanną Chyłką i Zordonem. "Immunitet" to już siódma z kolei książka Mroza, którą miałam w swoich rękach i którą z ogromną chęcią przeczytałam. Choć, szczerze powiedziawszy, pierwsze 200 stron słabo mi szło, były mało wciągające, sprawa, którą tym razem dostali, niezbyt mnie zachęciła, ale po tych dwustu stronach (nie poddałam się, bo wierzę w Remigiusza, Chyłkę i Zordona) w końcu coś zaskoczyło, motor do czytania się włączył i oto jestem. Świeżo po lekturze "Immunitetu"!

Sebastian Sendal, sędzia Trybunału Konstytucyjnego, najmłods…

"Jak gdybyś tańczyła" Diane Chamberlain

Wystarczy przeczytać tytuł, a części z Was pewnie nasuwa się pytanie: "Znowu ona? Znowu Chamberlain?". No tak, znowu powieść Diane Chamberlain. Tym razem przychodzę do Was z najnowszą jej książką, pt: "Jak gdybyś tańczyła", która urzeka opisem oraz ujmuje za serce okładką. A treść? Czy jest równie intrygująca, ciekawa i sycąca? Czy odkładając książkę, czujemy rozczarowanie, czy raczej zadowolenie z przeczytanej przed momentem powieści?

Książka opowiada historię Molly, która wiedzie niezłe życie - ma pracę, dom nad głową, kochającego męża. Jedyne, czego jej brakuje to dziecko i.. stuprocentowa szczerość w związku. Wraz z mężem starają się o adopcję, gdyż nie mają już perspektyw na posiadanie własnego, biologicznego potomka. Ale kobietę ogarniają wątpliwości i zalewa ją fala pytań - czy da sobie z tym wszystkim radę, czy pokocha adoptowane dziecko jak swoje, czy będzie dla niego dobrą matką? Ponadto tajemnica, która skrywa burzy jej spokój, odzywają się duchy przesz…

"Charlie" Stephen Chbosky

Buszując po księgozbiorze mojej ukochanej biblioteki gminnej, natknęłam się na tę powieść. Niewiele mówiący tytuł, niezbyt zachęcająca okładka, obco brzmiące nazwisko autora, z którym wcześniej się nie zetknęłam, jednak te parę słów na okładce okazało się kluczem, czymś, co sprawiło, że tę książkę wzięłam do ręki i przeczytałam.

"Drogi Przyjacielu, piszę do Ciebie, bo jako jedyny mnie rozumiesz. Chciałbym Ci opowiedzieć o moim życiu, o seksie, narkotykach, związkach, akceptacji... "


Charlie to piętnastoletni chłopiec, którego poznajemy, kiedy idzie do pierwszej klasy liceum. Jest zagubionym chłopcem, mającym problemy ze sobą. Pierwszy dzień w nowej szkole wywołuje w nim strach, mimo, że to nie jest nic wielkiego i każdy nastolatek musi przez to przejść. Czuje się bardzo samotny, ponieważ nie ma żadnych przyjaciół. Żeby wyrzucić z siebie ten strach, pisze listy do zmyślonego Przyjaciela, zwierza mu się z rzeczy, które dzieją się w jego życiu, który mają jakiś wpływ na niego,…