Przejdź do głównej zawartości

Liebster Blog Award

Witam w pochmurny czwartek! Mam nadzieję, że spędzacie czas przy książkach, które rozświetlają Wam to szare popołudnie :)

Dzięki uprzejmości Alicji w Krainie Książek, zostałam nominowana do Liebster Blog Award.

1. Skąd Twoje zamiłowanie do książek?
Moje zamiłowanie do książek wyssałam z mlekiem matki. Odkąd pamiętam, mama dużo czyta. Ponadto, gdy miałam 5 lat, tata uczył mnie czytać. Doskonale to pamiętam i jest to jeden z czynników, dzięki którym uwielbiam zatapiać się w książkach :)

2. Czy to Twój pierwszy blog?
Nie, to nie jest mój pierwszy blog, jednak jest to pierwszy poważny blog, z którym wiążę nadzieję 

3. Lubisz czytać blogi z opowiadaniami?
Owszem, jednak ostatnio nie mam na to czasu.

4. Fantastyka, horror czy obyczajówka?
Fantastyka i obyczajówka głównie, czasem przeplatane z kryminałem :)

5. Skąd się wzięła Twoja nazwa bloga?
Dużo się uśmiecham, a znajomi często mi powtarzali, że jestem typową optymistką. Podoba mi się to stwierdzenie, dlatego użyłam go w nazwie bloga. 

6. Gdybyś miał/a do wyboru wziąć na bezludną wyspę jedną książkę, jeden przedmiot i jedną osobą to kto to i co to by było?
"Harry'ego Pottera" i poduszkę. Nic poza tym.

7. Jak się zazwyczaj witasz?
Mówię "hej" :)

8. Jaka średnia na półrocze?
Coś koło 4.0.

9. Twój ulubiony zestaw na jesienny/zimowy wieczór?
Kubek herbaty bądź kakao i książka :)

10. Czytając latem robisz to na podwórku? Jeżeli tak to w jakich miejscach?
Zazwyczaj na huśtawce, ewentualnie na trawie.

11. Ulubione imię męskie i damskie?
Damskie - Zuzanna. A co do męskiego, to dużo jest ładnych imion. 

Komentarze

 1. Kakao, herbata czy gorąca czekolada i książka to zestaw idealny na wieczorne chwile :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilku odpowiedziom przytaknęłabym, bo mam podobnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O taak, na większość odpowiedziałabym tak samo ;)
  http://recenzjemysterieux.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Dużo ciekawego się o Tobie dowiedziałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe odpowiedzi i cieszę się, że wykonalas ten TAG ;D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Immunitet" Remigiusz Mróz

To nie moje pierwsze spotkanie z Remigiuszem Mrozem, choć buszując po moim blogu można tak wywnioskować. Z naszym rodzimym, określanym przez media jako najpłodniejszym polskim pisarzem miałam już do czynienia kilkukrotnie. Trzykrotnie podczas czytania trylogii o Wiktorze Forście, której na dobra sprawę nie zakończyłam, ponieważ Trawers baaardzo mnie zanudził (a tu wychodzi "Deniwelacja" O.O), oraz trzykrotnie podczas przygody z Joanną Chyłką i Zordonem. "Immunitet" to już siódma z kolei książka Mroza, którą miałam w swoich rękach i którą z ogromną chęcią przeczytałam. Choć, szczerze powiedziawszy, pierwsze 200 stron słabo mi szło, były mało wciągające, sprawa, którą tym razem dostali, niezbyt mnie zachęciła, ale po tych dwustu stronach (nie poddałam się, bo wierzę w Remigiusza, Chyłkę i Zordona) w końcu coś zaskoczyło, motor do czytania się włączył i oto jestem. Świeżo po lekturze "Immunitetu"!

Sebastian Sendal, sędzia Trybunału Konstytucyjnego, najmłods…

"Zawsze stanę przy Tobie" Gayle Forman

Gayle Forman nie jest obcym nazwiskiem w świecie literatury, na pewno większość z Was kojarzy tę autorkę chociażby z głośnej książki i późniejszego filmu Zostań, jeśli kochasz, oraz kontynuacji Wróć, jeśli pamiętasz. Z racji tego, że podobały mi się te powieści, sięgnęłam po jeszcze 3 jej książki. Ten jeden dzień, Ten jeden rok i bohatera dzisiejszej recenzji - Zawsze stanę przy Tobie. Czy jestem zadowolona z tych wyborów? A może jednak żałuję? Przekonajcie się!

Brit to niepokorna nastolatka, bardzo podobna do swojej matki, grająca w zespole, nosząca fioletowe pasemka i... czasem pakująca się w kłopoty. Żeby sprowadzić ją na dobrą drogę, ojciec z macochą wysyłają ją do Red Rock, ośrodka terapeutycznego, podającego się za szkołę dla trudnych nastolatek. I może wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że jej życie spoczywa w rękach niewykwalifikowanych terapeutek, byłego policjanta oraz okrutnej pani psycholog.


Ale jak przetrwać samotnie w takim miejscu? Bez kapeli, bez ojca? Komu za…

Czas zatrzymuje się w miejscu | "Wybacz mi, Leonardzie" Matthew Quick

Jak to jest kiedy nikt nie pamięta o Twoich urodzinach? Nawet własna matka! Jaką tajemnicę kryje nauczyciel, który nigdy nie podwija rękawów koszuli? Dlaczego człowiek "inny", automatycznie uznawany jest za dziwnego i gorszego? Jak trudne musi być życie, by w zakamarki umysłu człowieka wkradła się myśl o samobójstwie?

Matthew Quick, amerykański pisarz, na swoim koncie ma kilka powieści, w tym cztery przełożone na język polski. Przeczytałam je wszystkie. Poradnik pozytywnego myślenia był powieścią na przemian smutną i radosną, na której kartach ze swoim życiem zmagał się Pat, który spędził parę lat w zakładzie dla psychicznie chorych. Twierdził, że jego życie to film, który prędzej czy później zakończy się szczęśliwie - powrotem byłej żony. Nikt z jego otoczenia nie potrafi go zrozumieć, aż w końcu poznaje Tiffany - tak samo szaloną osobę jak on sam.
Kolejna powieść Quicka - Niezbędnik obserwatorów gwiazd - była dla mnie bardziej smutna, niż radosna. Poznajemy w niej małomów…