Przejdź do głównej zawartości

Liebster Blog Award #2

Do zabawy zostałam nominowana przez Megi i z tego miejsca chciałabym bardzo jej podziękować!

1. Najlepsza ekranizacja książki jaką widziałaś.
Pytanie trochę trudne, ciężko jest wybrać najlepszą, ale wydaje mi się, że Władca Pierścieni bardzo dobrze się wpisuje w tę kategorię.


2. Książka, o której zmieniłeś zdanie (na lepsze lub gorsze) wracając do niej po jakimś czasie.
Tutaj mogę śmiało wymienić sagę Zmierzch. Na początku kochałam tę sagę jak wielu innych, jednak po drugim przeczytaniu, pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to "o, matko, ja to lubiłam?"


3. Bestseller, który Cię rozczarował.
Wydaje mi się, że Niezgodna była tym bestsellerem. Dobra trylogia, ale nie za dobra.


4. Najtrudniejsza rzecz w prowadzeniu bloga.
Pisanie, definitywnie! Zawsze staram się pisać jak najlepiej, ale cały czas mam wrażenie, że coś mi umyka, że moje recenzje nie są dostatecznie dobre.


5. Czynność, której nie znosisz wykonywać.
Sprzątanie łazienki, ble!

6. Ulubiona lektura szkolna.
Niezaprzeczalnie Ania z Zielonego Wzgórza!


7. Literatura polska czy zagraniczna?
Zdecydowanie częściej sięgam po literaturę zagraniczną, zwłaszcza amerykańską, jest jakoś bardziej poczytna, jednak są chwile, kiedy czytam literaturę polską.

8. Miejsce, w którym nigdy nie czytasz.
Chyba nie ma takiego miejsca.

9. Jak wyglądałby Twój idealny dzień?
Nie mam pojęcia! Jeśli byłby to zimowy dzień, to zapewne najlepiej byłoby do południa coś porobić w domu, a po południu zakopać się w łóżku z kubkiem herbaty bądź kakao i zaczytać się! A gdyby to był letni dzień, najchętniej rozłożyłabym kocyk w jakimś zacienionym miejscu i również się zaczytała! :)

10. Miejsce, które bardzo chciałabyś zobaczyć, ale nie miałaś możliwości?

Chciałabym zobaczyć wnętrze jakiegoś wydawnictwa, a jeśli chodzi o kraj, najchętniej na początek odwiedziłabym Wielką Brytanię i Irlandię!


11. Książka papierowa, e-book czy audiobook?
Oczywiście, niezaprzeczalnie książka papierowa! :)

---
Kochani, wczoraj dostałam swoje wyniki z matur i muszę Wam powiedzieć, że jestem ogromnie zadowolona. Nigdy w życiu nie spodziewałabym się tak dobrych wyników, zwłaszcza z języka polskiego. Ponadto niezmiernie cieszy mnie wynik z rozszerzonej historii sztuki. Cóż, muszę przyznać, że połowę moich wyników zawdzięczam zapewne czytaniu książek, drugą połowę zawdzięczam ciężkiej pracy, ale opłacało się! W nagrodę kupiłam sobie takie oto dzieło:

Przeczytam i zrecenzuję ją dopiero po przyjeździe z Niemiec. A za niedługo recenzja Miłości pod Psią Gwiazdą Anny Łaciny!

Komentarze

 1. Gratuluję wspaniałych wyników maturalnych! Również posiadam tę książkę :)) Uwielbiam tę autorkę. Wspaniały TAG, piękne zdjęcia i świetne odpowiedzi, też nie lubię sprzątać łazienki :)) i czuję niedosyt po napisaniu recenzji, zawsze wydaje mi się, że nie ujęłam wszystkiego ;) Pozdrawiam, przyjemnych i zaczytanych wakacji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak Ci się podobała"Miłość pod Psią Gwiazdą"? Ja uwielbiam książki Anny Łaciny, jednak najbardziej lubię "Czynnik miłości" :)

  k-siazkowyswiat.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za dłuższą chwilę powinna pojawić się recenzja, najpierw jednak muszę zająć się papierami na uczelnię :)

   Usuń
 3. Bardzo fajna zabawa i nad niektórymi pytaniami musiałabym się dłużej zastanowić :).

  Dwie odpowiedzi mamy wspólne o "Ani z Zielonego Wzgórza" i książkach papierowych :).

  Co do Ani, to jest ona moją jedną z ulubionych książek, a czy była lektura, to nie pamiętam :).
  A ją przeczytałam przez wakacje po zdaniu matury. Wszystkie 10 części :).

  Gratuluję zdania swojej :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też myślę, by przeczytać wszystkie książki z tej serii :)
   Dziękuję! :)

   Usuń
 4. Napisałaś świetne odpowiedzi na pytania! I gratuluję bardzo dobrych wyników z matury:)
  Obserwuję♥
  Mój blog KLIK

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję świetnych wyników maturalnych:) Teraz czekają Cię wspaniałe wakacje:) Ciekawe jak ja bym po latach odebrała Zmierzch hmmm:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Charlie" Stephen Chbosky

Buszując po księgozbiorze mojej ukochanej biblioteki gminnej, natknęłam się na tę powieść. Niewiele mówiący tytuł, niezbyt zachęcająca okładka, obco brzmiące nazwisko autora, z którym wcześniej się nie zetknęłam, jednak te parę słów na okładce okazało się kluczem, czymś, co sprawiło, że tę książkę wzięłam do ręki i przeczytałam.

"Drogi Przyjacielu, piszę do Ciebie, bo jako jedyny mnie rozumiesz. Chciałbym Ci opowiedzieć o moim życiu, o seksie, narkotykach, związkach, akceptacji... "


Charlie to piętnastoletni chłopiec, którego poznajemy, kiedy idzie do pierwszej klasy liceum. Jest zagubionym chłopcem, mającym problemy ze sobą. Pierwszy dzień w nowej szkole wywołuje w nim strach, mimo, że to nie jest nic wielkiego i każdy nastolatek musi przez to przejść. Czuje się bardzo samotny, ponieważ nie ma żadnych przyjaciół. Żeby wyrzucić z siebie ten strach, pisze listy do zmyślonego Przyjaciela, zwierza mu się z rzeczy, które dzieją się w jego życiu, który mają jakiś wpływ na niego,…

"Trzynaście powodów" Jay Asher

Samobójstwo. Rezultat jednego jedynego impulsu, czy kilku niefortunnych zdarzeń, zachowań, które rozpoczynają efekt "śnieżnej kuli" i coraz bardziej ją napędzają? A co, jeśli dotknie Cię to bezpośrednio, bo Twoja koleżanka postanowiła pożegnać się ze światem żywych? Jakbyś się czuł/-a, gdyby dotarła do Ciebie informacja, że jesteś jednym z powodów?

Clay Jensen wraca po lekcjach do domu, gdzie czeka na niego niezbyt miła przesyłka. Znajduje zaadresowane do siebie pudełko, które zawiera kilka ponumerowanych kaset magnetofonowych i list. Okazuje się, że kasety zostały nagrane przez Hannah Baker, koleżankę z klasy Claya, która kilka dni wcześniej popełniła samobójstwo. Co zawierają? Ostatnie przemyślenia i powody, które napędziły ową "śnieżną kulę" i doprowadziły młodą dziewczynę do stanu, w którym nie było czego ratować z jej życia, nie było ani jednego nieskalanego skrawka, który mógłby utrzymać ją wśród żywych.

Główny bohater, Clay, jest jednym z tych powodów i aby …

"Chcę Cię usłyszeć" Diane Chamberlain

Los człowieka bywa przewrotny. Bardzo. Nigdy nie możemy być pewni, że szczęście, które osiągnęliśmy, będzie trwało wiecznie, lub że gorzej być nie może. Życie szykuje dla nas niespodzianki, o których nam się nie śniło. Te dobre i te złe. Ale kiedy zsyła te złe, kiedy nasze życie wywraca się nagle do góry nogami, jak sobie z tym poradzić?

Laura Brandon, jeszcze całkiem młoda kobieta, zakochana w niebie, składa umierającemu ojcu obietnicę - odnajdzie i dopilnuje, by niczego nie brakowało pewnej starszej kobiecie, o której wcześniej nie słyszała ani słowa. Wizyta u tej kobiety to niewiele, jednak spełnienie obietnicy danej ojcu sprawia, że w życiu Laury dochodzi do kolejnej tragedii - mąż bohaterki, który się z nią nie zgadzał, który kategorycznie sprzeciwił się woli teścia, popełnia samobójstwo. Jakby tego było mało, świadkiem jego czynu była ich pięcioletnia córka Emma, która od tego czasu przestaje mówić. Rozżalona Laura, chwytając się każdej deski ratunku, kontaktuje się z biologicz…