Przejdź do głównej zawartości

Trudny wybór...

Witajcie!
Moja przygoda z blogowaniem rozpoczęła się trzy miesiące temu. Bardzo się przywiązałam do mojego małego dzieła, miałam ogromne nadzieje, co do jego rozwoju. Jednak przez parę ostatnich tygodni musiałam rozważyć pewien problem i podjąć decyzję, która brzmi: ZAWIESZAM BLOGA.
Moi Drodzy, nie kończę tej wędrówki z książkami, nie usuwam bloga. Jedyne co robię, to zawieszam na kilka miesięcy, może nawet na pół roku, kto wie. Wiem na pewno, że przed maturą i przed egzaminami na studia, do blogowania nie wrócę.
To była trudna decyzja. Tak jak Wy wszyscy kocham czytać książki. Tak jak Wy, lubię czytać opinie o nich i pisać recenzje. Lubię z Wami rozmawiać, lubię włączać się do dyskusji na tematy książkowe. Ale tutaj pojawia się to "ALE". Z czytania książek się nie wyżyje, czytanie książek nie zapewni godnego bytu. W CV w rubryce "Doświadczenie" nie wpiszę "Wieloletnie czytanie książek". Poza tym, nie chcę pisać dla Was recenzji na "odwal się", tak samo jak nie chcę rysować na pół gwizdka. Wolę zrobić mniej, a solidniej.
Przede mną pięć jakże krótkich/długich miesięcy ciężkiej pracy. Matura, egzaminy. Musze się spiąć i pozdawać wszystko, a kiedy tego dokonam - wrócę. Mam nadzieję, że mogę liczyć na Waszą wyrozumiałość i ufam, że kiedy powrócę, przyjmiecie mnie ciepło.
Pozdrawiam!


Komentarze

 1. W takim razie oczekujemy na Twój powrót! Powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po Twojej myśli ! :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę powodzenia i czekam na powrót :3

  OdpowiedzUsuń
 4. ojej! ale rozumiem :) przed maturaj est ciezko trzeba troche poseidziec nad podrecznikami, a na studia kazdy kto ma aspiracjem usi sie troszku wysilic POWODZENIA!!!!!!!! i wracaj predko ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że zawieszasz, ale oczywiście rozumiemy ;) Życzę powodzenia, i zdania wszystkiego tak jak chcesz! :* I wracaj do nas :*

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj...Szkoda, ale oczywiście rozumiem :) Mam nadzieję, że wszystko pójdzie jak najlepiej i wrócisz tu z nową energią i pełną pomysłów głową :D

  OdpowiedzUsuń
 7. świetny blog! Cudownie piszesz!
  Obserwuję i liczę na rewanż
  www.zakladkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Immunitet" Remigiusz Mróz

To nie moje pierwsze spotkanie z Remigiuszem Mrozem, choć buszując po moim blogu można tak wywnioskować. Z naszym rodzimym, określanym przez media jako najpłodniejszym polskim pisarzem miałam już do czynienia kilkukrotnie. Trzykrotnie podczas czytania trylogii o Wiktorze Forście, której na dobra sprawę nie zakończyłam, ponieważ Trawers baaardzo mnie zanudził (a tu wychodzi "Deniwelacja" O.O), oraz trzykrotnie podczas przygody z Joanną Chyłką i Zordonem. "Immunitet" to już siódma z kolei książka Mroza, którą miałam w swoich rękach i którą z ogromną chęcią przeczytałam. Choć, szczerze powiedziawszy, pierwsze 200 stron słabo mi szło, były mało wciągające, sprawa, którą tym razem dostali, niezbyt mnie zachęciła, ale po tych dwustu stronach (nie poddałam się, bo wierzę w Remigiusza, Chyłkę i Zordona) w końcu coś zaskoczyło, motor do czytania się włączył i oto jestem. Świeżo po lekturze "Immunitetu"!

Sebastian Sendal, sędzia Trybunału Konstytucyjnego, najmłods…

"Jak gdybyś tańczyła" Diane Chamberlain

Wystarczy przeczytać tytuł, a części z Was pewnie nasuwa się pytanie: "Znowu ona? Znowu Chamberlain?". No tak, znowu powieść Diane Chamberlain. Tym razem przychodzę do Was z najnowszą jej książką, pt: "Jak gdybyś tańczyła", która urzeka opisem oraz ujmuje za serce okładką. A treść? Czy jest równie intrygująca, ciekawa i sycąca? Czy odkładając książkę, czujemy rozczarowanie, czy raczej zadowolenie z przeczytanej przed momentem powieści?

Książka opowiada historię Molly, która wiedzie niezłe życie - ma pracę, dom nad głową, kochającego męża. Jedyne, czego jej brakuje to dziecko i.. stuprocentowa szczerość w związku. Wraz z mężem starają się o adopcję, gdyż nie mają już perspektyw na posiadanie własnego, biologicznego potomka. Ale kobietę ogarniają wątpliwości i zalewa ją fala pytań - czy da sobie z tym wszystkim radę, czy pokocha adoptowane dziecko jak swoje, czy będzie dla niego dobrą matką? Ponadto tajemnica, która skrywa burzy jej spokój, odzywają się duchy przesz…

"Charlie" Stephen Chbosky

Buszując po księgozbiorze mojej ukochanej biblioteki gminnej, natknęłam się na tę powieść. Niewiele mówiący tytuł, niezbyt zachęcająca okładka, obco brzmiące nazwisko autora, z którym wcześniej się nie zetknęłam, jednak te parę słów na okładce okazało się kluczem, czymś, co sprawiło, że tę książkę wzięłam do ręki i przeczytałam.

"Drogi Przyjacielu, piszę do Ciebie, bo jako jedyny mnie rozumiesz. Chciałbym Ci opowiedzieć o moim życiu, o seksie, narkotykach, związkach, akceptacji... "


Charlie to piętnastoletni chłopiec, którego poznajemy, kiedy idzie do pierwszej klasy liceum. Jest zagubionym chłopcem, mającym problemy ze sobą. Pierwszy dzień w nowej szkole wywołuje w nim strach, mimo, że to nie jest nic wielkiego i każdy nastolatek musi przez to przejść. Czuje się bardzo samotny, ponieważ nie ma żadnych przyjaciół. Żeby wyrzucić z siebie ten strach, pisze listy do zmyślonego Przyjaciela, zwierza mu się z rzeczy, które dzieją się w jego życiu, który mają jakiś wpływ na niego,…