Przejdź do głównej zawartości

Trudny wybór...

Witajcie!
Moja przygoda z blogowaniem rozpoczęła się trzy miesiące temu. Bardzo się przywiązałam do mojego małego dzieła, miałam ogromne nadzieje, co do jego rozwoju. Jednak przez parę ostatnich tygodni musiałam rozważyć pewien problem i podjąć decyzję, która brzmi: ZAWIESZAM BLOGA.
Moi Drodzy, nie kończę tej wędrówki z książkami, nie usuwam bloga. Jedyne co robię, to zawieszam na kilka miesięcy, może nawet na pół roku, kto wie. Wiem na pewno, że przed maturą i przed egzaminami na studia, do blogowania nie wrócę.
To była trudna decyzja. Tak jak Wy wszyscy kocham czytać książki. Tak jak Wy, lubię czytać opinie o nich i pisać recenzje. Lubię z Wami rozmawiać, lubię włączać się do dyskusji na tematy książkowe. Ale tutaj pojawia się to "ALE". Z czytania książek się nie wyżyje, czytanie książek nie zapewni godnego bytu. W CV w rubryce "Doświadczenie" nie wpiszę "Wieloletnie czytanie książek". Poza tym, nie chcę pisać dla Was recenzji na "odwal się", tak samo jak nie chcę rysować na pół gwizdka. Wolę zrobić mniej, a solidniej.
Przede mną pięć jakże krótkich/długich miesięcy ciężkiej pracy. Matura, egzaminy. Musze się spiąć i pozdawać wszystko, a kiedy tego dokonam - wrócę. Mam nadzieję, że mogę liczyć na Waszą wyrozumiałość i ufam, że kiedy powrócę, przyjmiecie mnie ciepło.
Pozdrawiam!


Komentarze

 1. W takim razie oczekujemy na Twój powrót! Powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po Twojej myśli ! :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę powodzenia i czekam na powrót :3

  OdpowiedzUsuń
 4. ojej! ale rozumiem :) przed maturaj est ciezko trzeba troche poseidziec nad podrecznikami, a na studia kazdy kto ma aspiracjem usi sie troszku wysilic POWODZENIA!!!!!!!! i wracaj predko ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że zawieszasz, ale oczywiście rozumiemy ;) Życzę powodzenia, i zdania wszystkiego tak jak chcesz! :* I wracaj do nas :*

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj...Szkoda, ale oczywiście rozumiem :) Mam nadzieję, że wszystko pójdzie jak najlepiej i wrócisz tu z nową energią i pełną pomysłów głową :D

  OdpowiedzUsuń
 7. świetny blog! Cudownie piszesz!
  Obserwuję i liczę na rewanż
  www.zakladkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Charlie" Stephen Chbosky

Buszując po księgozbiorze mojej ukochanej biblioteki gminnej, natknęłam się na tę powieść. Niewiele mówiący tytuł, niezbyt zachęcająca okładka, obco brzmiące nazwisko autora, z którym wcześniej się nie zetknęłam, jednak te parę słów na okładce okazało się kluczem, czymś, co sprawiło, że tę książkę wzięłam do ręki i przeczytałam.

"Drogi Przyjacielu, piszę do Ciebie, bo jako jedyny mnie rozumiesz. Chciałbym Ci opowiedzieć o moim życiu, o seksie, narkotykach, związkach, akceptacji... "


Charlie to piętnastoletni chłopiec, którego poznajemy, kiedy idzie do pierwszej klasy liceum. Jest zagubionym chłopcem, mającym problemy ze sobą. Pierwszy dzień w nowej szkole wywołuje w nim strach, mimo, że to nie jest nic wielkiego i każdy nastolatek musi przez to przejść. Czuje się bardzo samotny, ponieważ nie ma żadnych przyjaciół. Żeby wyrzucić z siebie ten strach, pisze listy do zmyślonego Przyjaciela, zwierza mu się z rzeczy, które dzieją się w jego życiu, który mają jakiś wpływ na niego,…

"Trzynaście powodów" Jay Asher

Samobójstwo. Rezultat jednego jedynego impulsu, czy kilku niefortunnych zdarzeń, zachowań, które rozpoczynają efekt "śnieżnej kuli" i coraz bardziej ją napędzają? A co, jeśli dotknie Cię to bezpośrednio, bo Twoja koleżanka postanowiła pożegnać się ze światem żywych? Jakbyś się czuł/-a, gdyby dotarła do Ciebie informacja, że jesteś jednym z powodów?

Clay Jensen wraca po lekcjach do domu, gdzie czeka na niego niezbyt miła przesyłka. Znajduje zaadresowane do siebie pudełko, które zawiera kilka ponumerowanych kaset magnetofonowych i list. Okazuje się, że kasety zostały nagrane przez Hannah Baker, koleżankę z klasy Claya, która kilka dni wcześniej popełniła samobójstwo. Co zawierają? Ostatnie przemyślenia i powody, które napędziły ową "śnieżną kulę" i doprowadziły młodą dziewczynę do stanu, w którym nie było czego ratować z jej życia, nie było ani jednego nieskalanego skrawka, który mógłby utrzymać ją wśród żywych.

Główny bohater, Clay, jest jednym z tych powodów i aby …

"Chcę Cię usłyszeć" Diane Chamberlain

Los człowieka bywa przewrotny. Bardzo. Nigdy nie możemy być pewni, że szczęście, które osiągnęliśmy, będzie trwało wiecznie, lub że gorzej być nie może. Życie szykuje dla nas niespodzianki, o których nam się nie śniło. Te dobre i te złe. Ale kiedy zsyła te złe, kiedy nasze życie wywraca się nagle do góry nogami, jak sobie z tym poradzić?

Laura Brandon, jeszcze całkiem młoda kobieta, zakochana w niebie, składa umierającemu ojcu obietnicę - odnajdzie i dopilnuje, by niczego nie brakowało pewnej starszej kobiecie, o której wcześniej nie słyszała ani słowa. Wizyta u tej kobiety to niewiele, jednak spełnienie obietnicy danej ojcu sprawia, że w życiu Laury dochodzi do kolejnej tragedii - mąż bohaterki, który się z nią nie zgadzał, który kategorycznie sprzeciwił się woli teścia, popełnia samobójstwo. Jakby tego było mało, świadkiem jego czynu była ich pięcioletnia córka Emma, która od tego czasu przestaje mówić. Rozżalona Laura, chwytając się każdej deski ratunku, kontaktuje się z biologicz…